TOPlist

Western po česku

18. června 2018 v 20:50 | Lea |  Zuřivá reportérka v akci
Sobota ráno. Sedmou hodinu ranní oznamuje budík svým srdceryvným řevem. Správně bych měla radostně vyskočit z postele, protože dnes jedeme na veliký výlet. Vůbec se mi nechtělo vstávat. Spalo se mi od pondělka snad poprvé dobře a měla jsem pocit, že budík zvoní o půlnoci místo v sedm...

Výlet, na který jsem se dlouho těšila, jen vstávání mě trochu zmohlo. Dnes jedeme s přítelem na výlet do Šiklova mlýna. Jinak se mu prý říká i Šikland, což mi vůbec nepřipadá nijak atraktivní. Budu tedy používat naše hezké české označení - Šiklův mlýn. Cesta ze Zlína trvala něco okolo dvou hodin, protože nebyla ucpaná dálnice. Teprve cestou zpět jsme se sekli na semaforu, který určoval provoz v jednom pruhu - opravovali silnici. Cesta zpátky se tak protáhla na tři hodiny.
Dnešní akce v Šiklově mlýně byla určena především pro majitele určité značky aut, u které si můj Drahý vybral osobní vůz. Celá akce byla myšlena jako den pro rodinu s večerním koncertem skupiny Chinaski, na který jsme se oba moc těšili. Jako pozornost jsme obdrželi balíčky s drobným občerstvením, dárečky od sponzorů akce a pár milých reklamních předmětů, ze kterých byl v tu chvíli nejpraktičtější pytlový batůžek na záda. Skvěle to tak domysleli do konce. Přece to lidi nebudou tahat celý den v rukách :D. Něco jsme také vyhráli na kole štěstí...
Šiklův mlýn mě velmi překvapil. Vždycky jsem si myslela, že zdejší westornové městečko je jenom taková ta hlavní třída se Saloonem, jak ji znám z reklam a víc nic. Velikost tohoto místa mně zaskočila. V reálu se jedná o skutečnou vesnici složenou z dobových budov. Překvapila mně pouze existence tetovacího salonu (vlastně taky Saloon), jinak občanská vybavenost byla celkem kompletní. Chyběla jen nějaká nemocnice nebo tak něco. Když ale pomyslím na všechny ty westernové filmy, asi ji tehdy ani nepotřebovali :D. Jelo se na život a na smrt, což v Šiklově mlýně dokazuje umělecky vyvedený hřbitůvek za malým dřevěným kostelíkem, který je přístupný veřejnosti a dokonce se v něm konají i svatby.
Jinak je městečko to skutečným Divokým západem. Samá nálevna, nechybí obchody se zbraněmi a šerif. Občas se zdá, že jsou domky poskládané za sebou s jakousi vtipnou návazností: obchod se zbraněmi, banka, hospoda, dům šerifa.
Areál se skládá mimo jiné i z přírodního koupaliště, dětského tábora, dvou hotelů, military zónu, rozhlednu a spoustu dalšího...
Aktivity zde byly určeny spíše pro děti. Chtěla jsem se sice projet na koni, ale nějak na to nezbyl čas. Den byl nabitý od rána až do večera. Navíc byly všude a na všechno šílené fronty. Na jídlo, na pití, na záchod (naštěstí se neštítím Toi toi budky, takže jsem se těm posledním frontám úspěšně vyhnula). Jediná atrakce, na kterou jsme se dostali a byli za to moc rádi, byla jízda s novým modelem auta v polygonu, ve kterém normálně jezdí tanky. Super zážitek. Auto jsme zaflágali blátem až na střechu a velmi si to užívali - však my to pak čistit nebudem :D...

Hlavně jsem se zde dostatečně vyřádila s foťákem v ruce. Kdo rádi fotíte, tady budete jako v ráji. Fotila jsem všechno a tak často, až i přítel začal na můj foťák žárlit :D. Celý objekt byl strašně fotogenický. Hlavně ta architektura a zvířata. Byla jsem štěstím bez sebe, že je konečně kde fotit. Nejlépe někde, kde jsem poprvé, protože první fotky z jednoho místa bývají ty nejlepší a jedinečné.

Než jsme odjeli domů, užili jsme si naplno koncert Chinaski. Byli skvělí! Na začátku zahráli nějaké nejnovější songy. Když zjistili, že většina lidí se nechytá, najeli na starou dobrou klasiku mezi které patří třeba Klára a kterou znali všichni. Celé publikum zpívalo a výborně spolupracovalo s kapelou a byl to úžasný zážitek.
Vyšťavení, opálení a spokojení jsme nasedli do auta, snědli zbytek baget, které jsem připravila na cestu a jeli jsme dlouhé a nekonečné tři hodiny domů. Stálo to opravdu za to a doufám, že se mi ještě někdy naskytne příležitost být na tak krásném místě, jako bylo tohle :).

Lea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama