TOPlist

Od pondělí do pátku

15. června 2018 v 20:56 | Lea |  Milý deníčku...
Tento týden se udály tři události, které jsem se rozhodla shrnout do jednoho článku rozděleného do tří samostatných miničlánků. Očekávám, že tento typ příspěvku začne bývat častější. Jaro se pomalu loučí a s nadcházející léto slibuje mnoho zajímavých akcí, které na mě vykukují z diáře. Na jednu stranu jsem moc ráda, že Zlín za posledních pár let konečně ožil, jak se na krajské město sluší a patří. Bývaly totiž doby, kdy tu takzvaně chcípl pes. Akcí nyní probíhá tolik, že je nejen z čeho vybírat, ale někdy bývá problém všechny je stihnout. Skloubit velké množství aktivit s prací, důležitými povinostmi a psaním začíná být docela problém. Krátké články píši nerada. Respektive to snad ani neumím. Vždycky si nebývám úplně jistá s tím, zda je v něm vše, co jsem chtěla sdělit a zda jsem to zbytečně moc neosekala...

Patnáct deka salámu a jednu filharmonii, prosím

Pondělní den jsem čerpala náhradní volno a udělala jsem si krásný prodloužený víkend. Náhradní volno ve všední den pro mě ovšem málokdy znamená skutečné volno. Většinou mám nabitý program ve smyslu, co je třeba oběhat, že je třeba udělat pořádek ve sklepě, zaplatit účty které by klidně týden počkaly a tak. Nedávno se mě zeptala psycholožka na zajímavou otázku. Zeptala se mě na to, jak by vypadal můj den, kdybych udělala něco jinak. Přísáhám na vlastní krk, že o tom od té doby přemýšlím a že teprve tohoto dne jsem asi našla odpověď, ke které jsem měla dospět. Za normálních okolností bych lítala jak hadr na holi a stresovala se, co mám a nemám hotové. Kdybych měla udělat něco jinak, na všechno se vykváknu, hodím nohy na stůl a setrvám v této poloze minimálně půlku dne. Prostě bych si naordinovala čistý relax. Rozhodla jsem se na plný úvazek vyzkoušet, jestli něco takového vůbec umím.
Celé dopoledne jsem strávila s knihou na gauči, kávou po ruce a nohama na stolku před pohovkou. Pleťové masky a tělové oleje tekly proudem Poslouchala jsem hudbu a četla si. Všechno, co souviselo s prací a to i prací domácích jsem ignorovala. Vyjímkou se stala pouze příprava oběda. připravila jsem si zeleninový salát s grilovaným hermelínem. Oblíbené a pro přípravu velmi jednoduché jídlo.
Odpolední program přesně sedl do mého odpočinkového režimu. Jako kdybych to před třemi týdny tušila, objednala jsem si na dnešek čtyřicetiminutový pobyt na masážním lehátku. Těsně po masáži jsem si uvědomila, že přesně takový den byl dlouhodobě potřebný a vyhledávaný. Jen jsem si k němu nějak neuměla najít cestu. Něco se v tom dni odehrálo skutečně jinak a velmi mi to pomohlo. Tak odpočatá jsem dlouho nebyla.
Večer se měl konat koncert filharmoniků pod širým nebem. Časově to téměř navazovalo na masáž, takže nemělo vůbec smysl vracet se domů. Hrozně mi vyhládlo a přemýšlela jsem, co narychlo sehnat k večeři a aby mě to nejlépe mnoho nestálo. Rozhodla jsem se nakonec využít neformálnost místa koncertu vážné hudby a natvrdo si v prvním supermarketu po cestě koupila patnáct deka salámu a rohlík :D. Žádnou vysočinu! Došlo mi, co dělám a že dělám hezky nespolečenskou prasárnu. Koupila jsem si jeden z těch dražších druhů salámů, který měli zrovna v akci a k němu rohlík a cider v plechovce. Hodlala jsem to spořádat přímo na platformě, kde se koncert konal. Umírala jsem hlady a kručení v břiše je daleko větší trapas, než pojídat salám s rohlíkem na veřejnsti. A vůbec! Komu to vadí, ať kouká jinam. Beztak má civět na pódium před sebou. Dnes skutečně dělám jinak. I to, co rozhodně nebylo v plánu :D.
Závěrem dnešního úžasného dne byl překrásný ohňostroj doprovázený Vodní hudbou od G.F. Händela. Brala jsem ho jako odměnu za to, že jsem dokázala celý den jen odpočívat a že jsem konečně pochopila, že bych to měla dělat častěji :)...

Vražda na prknech

Udělali jsme si s přítelem divadelní středu. Městské divadlo ve Zlíně uvedlo komedii s detektivní zápletkou. Smrt v hotelu Alexandria. Můžu vřele doporučit a to hlavně těm, kteří na Zlínsku bydlí. Během dvouhodinového představení létala hláška za hláškou. Všechny vtipy byly mířeny právě na události, firmy a lidi z našeho kraje. Hra tím získala naprosto dokonalý šmrnc a nesmírně mě to bavilo. Dlouho se mi nestalo, že by mi bylo opravdu líto, že představení má kromě začátku také konec. Bylo to snad nejlepší představení, které jsem kdy zhlédla. Úžasné! Nepovedlo se mi správně uhodnout, kdo byl vrahem dvou osob a domů jsem se dostala až v jedenáct večer. Brzské ranní vstávání mi přesto velmi zpříjemnila vzpomínka na včerejší skvělou podívanou.

Druhý půllitr

Poslední část článku již souvisí s dnešním, čili pátečním dnem. Stejně jako v pondělí, také dnes jsem měla volno. Může se zdát, že si z práce dělám holubník, ale není tomu tak. Prostě mi to jednou hezky vyšlo. Moje šéfová by vám jinak potvrdila, že přesčasy beru dobrovolně a nezdravě často. Proti mému volnu tak ve firmě většinou nikdo nic nemá. Dnes dokonce nesmí a to ze zákona. Darovala jsem druhý půllitr vlastní krve za účelem záchrany lidských životů. Snažila jsem se rozvzpomenout, kde jsem jako prvodárce posledně udělala chyby a snažila se je nepakovat. Posledně jsem se nedostatečně nasnídala a málo toho vypila (litr je prý málo), což sestřička označila jako chybu a nalila do mě dvě deci pomerančového džusu (ještě si dělala srandu kolik panáků vodky tam má dát). Její obavy o můj kolaps byly zbytečné, ale nechtěla riskovat což plně chápu. Na dnešek jsem se lépe připravila. Dva croissanty k snídaní a s pitným režimem jsem začala už ve čtvrtek odpoledne. Byla jsem pochválena za zodpovědný přístup nejen k sobě samotné. Všechno jsem snášela opět dobře. Bála jsem se, že mě pro tentokrát opustí pověstné štěstí začátečníka a že třeba omdlím. Naštěstí se mi nic nestalo. Jediná změna od posledního odběru spočívala ve změně občerstvení pro dárce. Nedostala jsem už obložený talíř v zaměstnanecké jídelně Baťovy nemocnice, ale sedmdesátikorunovou poukázku do nově otevřeného bistra v nemocničním areálu, kde jsem si dopřála dva zákusky (jeden pro přítele) a kávu. Myslím, že takto je to daleko důstojnější, než talíř něčeho, co vzdáleně připomíná nemocniční snídani...

Lea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama