TOPlist

O wellnessu v nenápadném domě

7. června 2018 v 20:49 | Lea |  Zaujalo mně...
Občas se na slevových portálech objeví hříšně levná nabídka. Částka tak nízká, že vám to v hlavě začne okamžitě šrotovat. Nabídku si několikrát pročítáte a hledáte skryté poplatky, či podobné zlo. Nenacházíte v tom nic závadného a vidina hodinového wellnessu s půlkilem pečených žebírek k večeři je nesmírně lákavá. Přesně to se mi stalo asi měsíc zpátky, kdy se výše popsaná nabídka objevila za dvě stovky na osobu. Rozhodli jsme se s přítelem, že vlastně není moc co ztratit a že pojedeme. Rozhodli jsme se znevšednit si tak jedno všední odpoledne. Odpočineme si po práci a bude méně lidí jak o víkendu.

Rozhodnuto, objednáno. Následující odpoledne po práci jsme si vyjeli do Starého Města u Uherského Hradiště do Wellness hotelu Synot. Schylovalo se k dešti. Ideální počasí na vířivkové povalečství Chvíli jsme bloudili po jednosměrkách Starého Města až nás nakonec správně nasměrovaly dvě uhihňané puberťačky.
Prohlížím si barák, u kterého jsme zastavili a nevěřím svým očím. Tady že je wellness!? Vždyť to vypadá jako budova nějaké diskotéky tak z devadesátých let! Či tak něco - každý má jinak divoké představy. Na wellness hotel opravdu zvláštní stavba. I když vím, že se nemá věřit prvnímu dojmu, moc jsem od těch slibů v reklamštině nečekala.
Ulevilo se mi až ve chvíli, kdy se nás ujala sympatická a usměvavá recepční a provedla nás restaurací kamsi dozadu. Skoro jsem si myslela, že projdeme i kuchyní. Napadla mně taková myšlenka, zda u sebe mám potravinářský průkaz :D. Skutečně to chvíli vypadalo, že skončíme někde v zázemí restaurace u nádobí (koneckonců voda by byla i tady). Za barem se naházely obyčejné dveře s nápisem Wellness, do kterých jsme vešli. Naposledy nám zopakovala instrukce, ukázala šatny a připomněla co máme za hodinu nahlásit v restauraci. Žebra tedy budou :).
Šatny nebyly nic moc. Spíš to připomínalo šatnu ve fabrice. Skříňky, dlažba, dlouhá lavice, zrcadlo. Všechno zcela autentické. Jen ta vůně chlóru jakoby tam vůbec nepatřila.

V plavkách scházíme do sklepa. Všude je tlumené modré světlo. Pořád čekáme něco, co jsme si až tak ani neobjednali. Dole ve sklepě tohoto zvláštního domu se šok dostavil. Patřil ovšem k těm příjemnějším šokům, které se dají zažívat pořád! Dvě různé vířivky, krásný bazén s protiproudem a vzadu sauny. Všechno sladěno do přírodních tónů, palmy a dřevěné zaoblené lávky v chodbičce vedoucí k saunám. Dokonce se sem vešel i mokrý bar! Bazén je sice malý, ale jelikož je v jedné jeho části umístěn silný protiproud, zaplavete si. Na břehu leží míče, plovací desky a různé vymoženosti pro děti, takže není problém s nimi přijet. Dále je tu klasická odpočinková místnost a masáže, ale ty už bychom měli za příplatek a nevycházelo by nám to ani časově. Snad někdy příště.
Vzadu, jak jsem již napsala, začíná saunová zóna. Sauny mám moc ráda a tady je jich hned několik. Finská, solná, aromatická a tepidárium. K té aromatické se musím vrátit. Byla totiž aromatizovaná opravdu hodně. Tento typ sauny znám a několikrát jsem v ní byla, ale tady mi po chvilce sezení začaly slzet oči. Myslela jsem si, že je to zase ten zrádný první dojem a zkoušela vydržet ještě chvíli. Za tu chvíli jsem se ale skutečně musela zvednout a jít pryč, protože jsem skoro nic neviděla. Pravděpodobně mi vadila nějaká složka květinovo-mentolové vůně (ikdyž mentol miluju), protože jiní návštěvníci tam vydrželi déle.

Hodina uběhla jako nic. Nastal čas se osušit, obléct a jít nahoru na slíbená žebra. Docela mi vyhládlo. Člověk by nevěřil, jak dokáže vyčerpat jedna hodina odpočinku :D. V restauraci nás obsloužil mladý číšník. Byl to cizinec, ale čeština mu šla dobře. Asi za čtvrt hodinky přinesl dva oválné talíře s necelým půlkilem voňavých žebírek. Sliny se mi sbíhájí ještě teď, když o nich píšu ;). Byly naprsto famózní! Dobře dochucené a doladěné lehkým zeleninovým salátem. Celý tento zážitek vyšel skutečně na dvě stovky a jediné, co jsme platili navíc, byly nápoje k jídlu. Na tento den mám velmi pěkné vzpomínky. Když se vám tato nabídka objeví někde na slevovém portále a do Starého Města to máte kousek, rozhodně neváhejte, stojí to za hřích ;)...
Cestou domů se skutečně rozpršelo. Ve Starém Městě padaly jen drobné kapky, ale o kus dál v Huštěnovicích padaly kroupy tak veliké, že jsme museli jet skoro krokem. Modrou tmu jsme viděli u bazénu. Teď jsme viděli "mokrou" tmu :D...

Lea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama