TOPlist

Sportu zdar!

28. dubna 2018 v 22:02 | Lea |  Milý deníčku...
Mrazy už se nejspíš nevrátí. Sezona letních sportů může tedy začít. Tedy přesněji, sezona odstartovala všem letním sportům a radovánkám s vyjímkou koupání v rybnících. Na přírodní koupání si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Jasným příslibem, že už to nepotrvá dlouho je stále stoupající venkovní teplota.
Můj drahý se začal opět naplno věnovat golfu a já konečně vytáhla po zimě koloběžku. Jezdím na ní skoro všude a snad i více než je zdrávo. Jelikož už jsem dvakrát jela ze Zlína do Otrokovic, nestydím se o sobě napsat, že se nebojím ani delších tras. Jednak trénuji na dva menší závody, ale hlavně mně to baví. Hlavní důvod je ovšem jinde. Obvykle se totiž ucpaným městem proderu rychleji na koloběžce než-li autobusem...

Každá nová sezona ovšem láká k vyzkoušení něčeho nového. Minulý rok na konci léta jsem si vyzkoušela golf. Ukázková lekce se mi moc líbila, ale jako sport, kterému bych se mohla věnovat stále mně to moc neoslovilo. Kromě překvapivě vysoké náročnosti fyzické je tu kromě jiného daleko více překvapivá náročnost finanční. Obě náročnosti jsou bohužel za hranicí toho, co si mohu dovolit. Když vidíte obrázky s vysmátými golfisty, obvykle už vás nenapadne, že tento sport vám dokonale odrovná celé tělo a že se hraní golfu skládá z 25% odpalování míčků a ze zbylých 75% jejich hledání po keřích a nedej bože v bahně. Moje drahá polovička mi neustále vyvrací mé tvrzení o tom, že si hru nemá téměř žádnou šanci užít...

Dnes mně partner vytáhl na tenis. Pro mně to byla další nová výzva. Vyzkouším si něco nového. Něco, co jsem párkrát sledovala jako divák. Moc jsem se na to těšila, ač tenisovou raketu znám pouze ve zmenšené podobě z hospůdky s hernou pro ping-pong. Vzali jsme sportovní náčiní, šňůru na přivázání sítě, něco k pití a jeli jsme. Já na koloběžce a přítel na kole.
Samotnou mně překvapilo, že po vstupu na multifunkční hřiště vím od pohledu, které na zemi vyznačené čáry platí pro tenis a kde mám asi stát při podání. Ještě více mně překvapilo, že dokážu ty čáry dodržovat a neplést si je s jinými :D. Jakýkoliv kolektivní sport mám spojený s mými přešlapy (a zuřícím družstvem), proto mně moje neočekávaná schopnost potěšila. Seznámení s hřištěm mi tedy dlouho netrvalo.

Vytáhli jsme rakety, míčky a uprostřed hracího pole natáhli zapůjčenou síť. Nepodařilo se nám ji natáhnout ve standardní výšce, protože na hřišti chyběly napínací tyče. Museli jsme síť popřivazovat za oplocení kolem hřiště. Nakonec se to ale ukázalo jako užitečné. Jsem skutečně úplný začátečník. Při odpalování tenisáku mi snížená síť bohatě stačila, abych jí dokázala překonat a netrefovat se do ní. Ikdyž i to se mi ze začátku stávalo dost často. Kdyby byla dělící překážka ve správné výšce, učilo by se mi o hodně hůř.
Můj přítel měl hodinu na to, aby mně trpělivě naučil velmi strohé základy. Držení rakety, dribling, podání a to nejhorší - trefovat se pravidelně do míčku nejen v tréninkové části, ale také v zápalu samotné hry :D. Věděl přitom, že na mně musí velmi pomalu, protože jak mi nějaký sport nejde hned, většinou o něj ztrácím zájem. Na konci své první výukové hodiny jsem byla souvisle schopná odpinknout míček pouze dvakrát po sobě. Dostalo se mi ale soucitné uznání, že napoprvé to nebylo úplně nejhorší. Ikdyž dřevo tedy jsem :D.

Nedařilo se mi hrát jednou rukou. Raketu jsem držela obouruč a byla za to neustále napomínána. Při hře jednou rukou mně příšerně bolel loket. V duchu jsem proklínala profesionální hráče, kteří do toho kulatého nesmyslu mlátí i tři hodiny v kuse. Jak to sakra můžou vydržet! Postupně jsem si ale uvědomovala, proč jsou tenis s golfem oblíbenou zábavou manažerů. Oni sedí v kanclech a nepracují manuálně. To samé platí o profesionálních tenistech. Vždyť oni vlastně většinou nedělají nic jiného než tohle. Když člověk pracuje rukama, je pak úplně jasné, že sport s velikou zátěží pro ruce je přímo likvidující. Opravdu obdivuji slavné tenisty. Nedokážu si představit, jak bych vypadala po třech hodinách na hřišti. Už ta hodina mi připadala strašně moc - za předpokladu, že bych byla pokročilá a dokázala celou hodinu souvisle odpalovat.

Nicméně tenis mně rozhodně oslovil více jak golf. Bavilo mně to. Navíc poměry mezi hrou a hledáním míčků jsou velmi spravedlivé :). Zítra prý půjdeme zase. Sotva jsem nasedla na koloběžku a vyjela na zpáteční cestu, už už jsem se těšila na další hru. Dokonce i ta bolest v loktu trochu polevila...

Lea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama