TOPlist

Roční inventura

31. prosince 2017 v 10:40 | Lea |  Life (úvahy, vzpomínky...)
Pohled do diáře nabízí poslední prázdnou kolonku. Už zítra se Milenium stane jaksi "plnoleté", tak bychom na to měli během přípitků ohleduplně myslet :). Letos je konec starého roku zajímavý tím, že končí nedělí a ten nový začne prvním dnem v týdnu. Pondělkem, který je po krásně prožitých víkendech tolik nenáviděný. Doufejme proto společně, že na rok 2018 budeme vzpomínat v dobrém a že nás po řadě několika dalších let nebude strašit tak, jako již zmiňované pondělí...

Nyní bych na tomto místě ráda zrekapitulovala loňský rok. Když se tak dívám na svá předsevzetí z ledna 2017, musím říci, že to vcelku dopadlo podle mého očekávání až na bod číslo čtyři. Čekala jsem snad všechno, ale to, že mně černobylská zóna pohltí natolik, že se do ní budu vracet (a ráda!), tak to ani přinejmenším! Potvrzuji tak tedy vše, co se o ní říká. Zóna vás chytí a nepustí zpátky - rozhodně žádná fáma...

PŘEDSEVZETÍ NA ROK 2017
 • Budu se snažit psát pravidelněji. (s počtem 120ti článků za rok by se v porovnání s rokem 2016 dalo uznat, ale ten úpadek od srpna nahoru to trochu kazí)
 • Vyrobím si doma své vlastní pivo (povedlo se a všem chutnalo)
 • Nebudu skákat přes kaluže, když to neumím :D... (dejme tomu; nějaké drobné zdravotní problémy byly, ale naštěstí nic vážného. Obě dvě kolena jsou aktuálně v pořádku)
 • Udělám si pořádek v přátelích. (snažím se, ale jsem příliš hodná a prostě neumím říct DOST!)
 • Když to klapne pojedu na exkurzi do Pripjati (UA). (splněno 2x!!!)
 • Snížím spotřebu kávy (pro začátek by stačilo z osmi kousků denně udělat pět). (netřeba komentovat)
 • STIHNU TO!!! (buďme spravedliví...)
 • ...a budu ještě bohatší :)! (co se týká bohatství zážitkového nikoli finančního, jde o záchytný bod, který jde splnit každoročně, proto tento bod vždy ráda zařadím)

PŘEDSEVZETÍ NA ROK 2018
 • Vícedenní exkurze v Černobylu (ne ani příští rok si nedám pokoj).
 • Pobyt na Ukrajině - někde jinde než v Černobylu :D.
 • Vymalovat
 • Najít si novou práci, která mně bude naplňovat, ne pouze vyčerpávat.

Moje sedmnáctka

Letošní rok byl po všech stránkách náročný a plný změn. První čtvrtinu roku jsem promarodila kvůli operaci kolene a do práce jsem nastoupila až koncem března. Během rekonvalescence bylo hodně času na přemýšlení a uvaření piva :). Přemýšlela jsem hodně o své práci. I přesto, že jsem byla doma tak dlouhou dobu, necítila jsem se odpočatá. Vůbec se mi nechtělo zpátky do práce. Přemýšlela jsem dokonce o tom, že v ní skončím úplně a najdu si něco jiného. Koncem dubna mi v práci bylo nabídnuto místo, které slibovalo nový kolektiv a více peněz. Kývla jsem na to. Hrozně jsem se těšila na jakoukoliv změnu. Ono dělat skoro pět let stejnou práci leze celkem na mozek. Chtělo to alespoň malou změnu. V polovině května mně přeřadili na novou práci. Bohužel to nedopadlo. Po týdnu jsem musela marodit zase a to se zády. Nová činnost, na kterou jsem se tak těšila, odrovnala nejen moji fyzičku, ale i psychiku. Doma jsem strávila dalších deset dní a kromě léků od bolesti jsem polykala i léky na uklidnění. Během těch deseti dnů se toho stihlo udát víc než dost. Rozešla jsem se s přítelem a zemřela jedna dobrá známá. Protože jsem nedostala žádné vycházky, nemohla jsem jí ani jít na pohřeb. To mně mrzí za letošní rok ze všeho nejvíc.
Začátkem června jsem podnikla výpravu do Černobylu, ze které jsem nadšená dodnes. Velmi jsem si to užila, ač jsem byla stále částečně utlumená léky. Když jsem se vrátila domů, všechno na mně jakoby spadlo. Nejen proto, že jsem byla svědkem opravdu depresivního prostředí černobylské zóny. Bylo to i kvůli prázdnotě, kterou jsem najednou začala pociťovat. Byla jsem pernamentně unavená, nic mně nebavilo a do práce už jsem chodila pouze ze setrvačnosti, vyhýbajíc se jakémukoliv kontaktu s lidmi. Bylo mi skutečně zle.
Zlom k lepšímu nastal v srpnu, kdy jsem se seznámila se svým současným přítelem. Pamatuji si, jak se mi nikam nechtělo, ale moje tehdejší snaha vykopat se ven mezi lidi byla přece jen účinná :). Poslední srpnový den jsem v práci podala výpověď, což byl pro všechny velký šok.
V říjnu jsem si vybrala zbytek dovolené a jela i s přítelem do Černobylu, protože ho to lákalo stejně jako lákalo mně. Upozornila jsem ho tedy na již zmíněnou návykovost a jeli jsme. Když jsme se vrátili, zcela očekávaně mi oznámil, že za rok jedeme zase :D.
Od listopadu pracuji jinde. Práce by byla naprosto super, kdyby se každý staral o co má. Přijde mi, že za nabízený peníz dělám příliš mnoho. Dokonce i stroj si musím spravit sama. A to nemluvím o tom, jak těžké věci musím zvedat, někdy i nad hlavu. S největší pravděpodobností budu v hledání práce pokračovat také v novém roce. Zkušební doba umožňuje změnu svého rozhodnutí, tak je škoda nevyužít toho.
Vánoce jsem strávila s přítelem a jeho rodinou. Byla jsem velmi překvapená, protože tak hezké Vánoce jsme doma neměli snad nikdy. Byla to příjemná změna. Silvestr trávíme také spolu. Doufám, že start nového roku proběhne hladce, klidně a bude na co vzpomínat.

A jaký byl váš rok 2017?

Přeji vám, ať do roku 2018 vykročíte tou správnou nohou a ať se vám ve všem daří ;).

Lea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrtvá Duše Mrtvá Duše | Web | 3. ledna 2018 v 23:31 | Reagovat

dobře řečeno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama