TOPlist

Televize, seriály, sitcomy a já

16. ledna 2017 v 9:55 | Lea |  Life (úvahy, vzpomínky...)
Já a televize. Žiji v domácnosti o které bylo zcela dobrovolně rozhodnuto, že bude beztelevizní. Přehled o tom, co tato bedýnka nabízí, mám asi dvakrát do měsíce na návštěvě, kde televize tvoří zvukový podkres. Za tři hodiny přitáhne děj na obrazovce moje oči asi tak pětkrát, pokud jsem to nepřehnala. Při každém odchodu si tak gratuluji, jak moudré rozhodnutí jsem kdysi učinila, když jsem odmítla zřízení set-top boxu (kamarád mu říká "sračkomet" a má vcelku recht :D). Hafo programů, které nabízí jedno a to samé, čili téměř nic. Mám dojem, že když byly čtyři programy, byla daleko větší možnost výběru, než je nyní.

Když mně osobně zaujme nějaký pořad, který nechci prošvihnout a vím o něm, že se vysílá v úterý večer, většinou na něj v úterý večer zapomenu. Během dalších dnů mně většinou ani nenapadne vyhledat si jej v archivu TV stanice. Navíc mně od sledování přes net odrazuje fakt, že i zde trvají reklamy nesnesitelně dlouho.

Já a seriály (sitcomy). Na Ordinaci jsem koukala naposledy někdy v roce 2011 a když jsem zahlédla pár útržků v nemocnici asi čtyři týdny nazpět, musím konstatovat, že děj se od té doby nepohnul příliš daleko. Začátkem roku 2011 jsem nastoupila do jednoho ze svých prvních zaměstnání na dvě směny. Velmi rychle jsem pak pochopila, že pokud budu stíhat čtyři díly měsíčně z osmi, ztrácí to celé smysl a vykašlala jsem se na to.
Touhle dobou jsem si velice oblíbila sitcomy, což mi zůstalo dodnes. Sitcom má velikou výhodu v tom, že díly nenavazují na sebe a můžu si tak dovolit sem tam vynechat. Sledovala jsem Simpsonovi, Comeback, Teorii velkého třesku a Malou Velkou Británii. Vesměs všechno přes net. Jo a ještě Tele Tele.
Ze seriálů na pokračování jsem sledovala jen Odsouzené. O víkendech na normu - devět dílů za den :D.
V současné době sleduji podobně návykově jako kdysi Odsouzené, Ohnivý kuře. Sitcomy jsou tak opět na vedlejší koleji. Nenacházím žádný, který by mně tématicky bavil.

Lea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama