TOPlist

Čas na kulturu

11. ledna 2017 v 17:10 | Lea |  Life (úvahy, vzpomínky...)
Rozhodla jsem se využít tu spoustu volného času, která se mi naskytla nástupem na nemocenskou. Čas vycházek se snažím investovat do drobných radostí jako jsou kupříkladu výstavy, zlevněná filmová představení a jiná kultura.
Uvědomila jsem si, že na to normálně nemám čas. Pokud se v běžných povinnostech náhodou najde malá skulinka pro výstavku několika výkresů dětí ze základky, na níž má obrázek i dcera kolegyně z práce, není na to nálada.

A právě v tomto čase, kdy se mi naskytlo věnovat se několik týdnů v podstatě jen tomu, snažím se dohánět. Pravda je, že většina akcí, které jsem chtěla stihnout už v prvních týdnech jsem promeškala a to kvůli tomu, že chůze byla stále bolestivá. Snažím se proto nyní nechybět tam, kde se něco děje. Minulý týden jsem byla v kině a včera na výstavě studentských plakátů, která se mi velice líbila (Baťův institut Zlín, do 22.1.). Také jsem viděla krásnou výstavu o zlínské architektuře (též tam)...

Sice vím, že bych měla trochu šetřit a neutrácet zbytečně. Myslím si, že zrovna tohle nejsou vyhozené peníze. Už jen vzhledem k tomu, že se hned tak nikam nedostanu, jakmile nastoupím do práce. Proto si hledím užívat každý den, kdy si můžu užívat kulturu bez výčitek, že jsem odložila nějaké povinnosti na jindy...

Válet se doma, přežírat se a litovat rozhodně není řešení, jak trávit nemocenskou. Rány se i lépe hojí, když se i přes ně snažíte zažívat něco pěkného :). Vzpomeňme si například na příběhy vozíčkářů, kteří nemají problém navštívit třeba technoparty. A nějaký vozík pro ně není překážkou, ikdyž nemohou tančit. Pořád si opakuji, že mám jen berle a že mám v podstatě vyhráno a byla by ostuda být kvůli tomu zavřená doma.

Lea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama