TOPlist

Taška na rameno. Vyrobte si ji za 10 minut!

2. října 2016 v 10:30 | Lea |  Know - how
Ještě než udeří první podzimní plýskanice a babí léto nás těší svou přítomností jistě oceníte tento jednofuchý doplněk. Jde o tašku na rameno svázanou z obyčejného šátku čtvercového tvaru. Návod jsem našla včera, když jsem na netu hledala úplně něco jiného - jak to koneckonců bývá :D...

Ihned jsem vyhledala svůj oblíbený šátek a jala se to vyzkoušet. Přiznám se vám, že první pokus mi zabral ne do deseti minut, ale asi půl hodiny a velmi jsem si rozšířila slovní zásobu o nové vulgární výrazy :D. Když se vám tedy nezadaří napoprvé, rozhodně se nedejte odradit! Mně se povedlo se stoprocentní úspěšností napotřetí!
Také jsem ji hotovou hned vyzkoušela neboť jsem odpoledne šla na návštěvu jen o pár bloků dál. Kdyby se nějak rozšněrovala, tak ať mám jistotu, že její obsah unesu těch pár metrů i v náruči...
Taška ale velmi překvapila! Unese víc, než si myslíte! Knihomoly velmi potěším. Tahle taška pobere kromě nutných nezbytností jako je peněženka, mobil, klíče atd. i dvě středně tlusté knížky :D.

Tak co? Jdete do toho?


Potřebujete:

  • Šátek - nejlépe pevnější ve tvaru čtverce

...čekali jste víc? Něco jako nůžky, jehlu a nit? Buďte v klidu, já taky :D! Snad jen trochu té zručnosti a trpělivosti.


Jak na to:

Šátek si nejlépe na zemi rozprostřete. Poté jej přeložte tak, aby vznikl trojúhelník.

Do jedné ruky vemte spodní levý cíp a druhou rukou postupně stahujte směrem ke středu. Stažená látka by měla být tak dlouhá, aby se její konec dotýkal špičce trojúhelníku. Jakmile dosáhnete odpovídající délky, udělejte na tom místě pevný uzel. Totéž udělejte i na pravé straně. Pokud jste pracovali správně, měli byste mít oba konce uzlů stejně dlouhé.


Nyní vezměte vrchní špičku přeloženého šátku a rozložte zpátky na čtverec.

Oba uzlíky vložte doprostřed čtverce. Šátek opět přeložte zpět do trojúhelníku. Cípy svažte k sobě a pořádně protřepte, aby se uzlíky dostaly na dno hotového vaku. Svázané cípy tvoří vlastně ucho tašky.


Dostali jste se až sem? Blahopřeji! Tašku máte hotovou a můžete vyrazit do města pro první obdivné pohledy. Všem ukažte, jak jste šikovní :).
TIP: Pokud máte klíčky na klíčence ve tvaru očka, můžete je krásně zavěsit na jeden z uzlíků po stranách kabely. Nepůjdou vidět a nebudete je v případě potřeby dlouho hledat. "Syndrom hluboké tašky bez bočních kapes" asi všechny dobře známe :)...

Doufám, že se vám taška také povedla a máte z ní radost :) !

Lea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama