TOPlist

To musíte vyzkoušet! Vodní skluzavka v Pozlovicích!

16. července 2016 v 13:31 | Lea |  Zuřivá reportérka v akci
Nedalo se tomu odolat a nechat to ladem. Ostatně tak činím už druhou sezonu, co atrakce funguje. Nebo spíš, co o ní vím já osobně :). Letos jsme se k tomu s kamarádkou konečně dokopaly. Ráno to sice na koupačku nevypadalo, ale já správně vytušila, že se to vybere. Telefonicky jsem vydala kámošce příkaz sbalit ručník a plavky, jede se!

Proč vám tu o tom píšu? Pokud nemáte auto a jeli byste autobusem, je docela kumšt dostat se ze zastávky až k hotelu Vega, který vodní skluzavku provozuje. rozhodla jsem se tedy, že vám tu cestu popíšu tak, jak jsme ji šlapaly my. Skluzavka stojí určitě za hřích, takže se rozhodně vyplatí vědět kudy k ní :). Jinak mapa zde.

Autobus vás doveze buď do Luhačovic, anebo k přehradě (zastávka Pozlovice, přehrada), což je úplně ideální. Z luhačovického autobusáku byste totiž museli jít pěšky až k přehradě. Tedy alespoň za předpokladu, že k ní nejede žádný autobus. Zkrátka a jednoduše, přehrada je místo, kam se bezpodmínečně musíte dostat. Potom pokračujte dle následujícího popisu:

Před sebou uvidíte dlouhý most přes přehradu, který přejdete a vydáte se doprava a půjdete po břehu dozadu směrem k Hotelu Adamantino. Odtud se vydáte po asfaltové silnici směrem nahoru a půjdete tak dlouho až dojdete ke kostelíku (asi 10 minut). U kostela, po pravé ruce sestupuje mírný kopeček dolů, tudy se dostanete na křižovatku. Vydáte se znovu doprava a půjdete nahoru okolo domků. Odtud už vedou celkem přehledné cedule až k hotelu Vega. Od přehrady trvá cesta asi 30 až 45 minut. Z Luhačovic potom počítejte asi hodinou a půl...

Skluzavka, která se každou sezonu staví znovu neboť se na zimu schovává měří 150 metrů. Je to dlouhé koryto z jakési dřevotřísky, ve kterém je rozprostřena plachta, materiálově připomínající nafukovací lehátko. Jezdí se na nafukovacích kruzích, které si nemusíte vozit s sebou, jsou zde k zapůjčení. Vstupné stojí dvacku za jedno svezení. Za celý den zaplatíte 150,- Kč (10:00 - 17:00; polední pauza mezi 13. a 14. hodinou) a kromě skluzavky můžete využít i hotelový bazén. Odpolední vstupné (14:00 - 17:00) stojí 100,- Kč, taktéž s možností odpočinku v hotelovém bazénu.Za bazénem je malé zázemí se sprchou, šatnou a WC. Vstupovat do budovy s bazénem a převlékárnou se bohužel dá pouze nešikovně přes venkovní sprchu, což mně velmi pobavilo, když jsem se šla převléct se do plavek :D.
Vedle bazénku je i výřivka. Ve výřivce jsem se také chvilku válela. Ovšem jen do té doby, než mně do oka neudeřila cedule, že tam nemám co dělat :D. Výřivka je pouze na objednávku, do té tedy nelezte!

Po zaplacení vstupného dostanete na ruku vrácenku. Doma můžete machrovat, že je z fesťáku :D. Odkud je skutečně, to nemusí nikdo vědět :D. Vrácenky k létu patří a počítá se přece každá!
S páskou na ruce můžete vesele pendlovat mezi skluzavkou a bazénkem. Doporučuji vzít si s sebou nějaké žabky nebo croskáče. Cesta mezi těmito body není nijak moc řešena. Chodí se buď po písku anebo po trávě z kopce dolů, plus nějaký ten malý skok přes rigol. Neustále si obouvat a zouvat tenisky tak není úplně ono ;). Taky si vemte nějaký voděodolný repelent proti hmyzu. Lítá tu hejno hovad! A ty koušou! Jako hovada...

Jak jsem se již zmínila, skluzavka je sjízdná pouze na nafukovacím kole. Čím menší je průměr kruhu, tím rychleji se sklouznete. Vzala jsem si první nějaký větší a nasedla. Je to tak lepší, neboť pak můžete lépe posoudit, zda to zvládnete i rychleji. Ano, zdálo se mi, že jedu až podezřele pomalu a hned po první jízdě proběhla výměna většího kruhu za menší. Na těch malých tu řádily i malé děti, tak přece nebudu za ostudu, že :D.

Sedla jsem si na kruh, chytla si jej zespodu (dbáme přece pokynům obsluhy) a naklonila se dozadu. To prostě jaksi musíte. Jinak se vám kolo vysmekne a zůstane viset na trati. Dolů jedete po zadku a pocitově už né po plachtě, ale cítíte pod sebou spíš tu dřevotřísku.
Malý kruh jede opravdu rychle! Překvapivě rychle. Dokonce jsem si zavřískala, jak zákon káže :D. Vzpomněla jsem si na ony poslední jízdy tobogánem bez vody, jako se to dělávalo na jednom (dnes bohužel již bývalém) zlínském koupališti - zlínští nejspíš tuší :D. Skluzavka s malým kruhem pod zadkem jela totiž úplně stejně rychle jako ta na kterou už jen s láskou vzpomínám! Jízda se mi hrozně líbila a jezdila jsem jak o dušu celé odpoledne.

Závěrem jen zopakuji větu z nadpisu článku. To musíte vyzkoušet!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominika Dominika | Web | 17. července 2016 v 14:22 | Reagovat

Pecka, něco podobného sestrojili i v Lbc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama