TOPlist

Filharmonie pod širákem

13. června 2016 v 17:19 | Lea |  Life (úvahy, vzpomínky...)
Včera jsem si byla poslechnout naše filharmoniky pod širým nebem. Vážnou hudbu moc neposlouchám, přesto jsem ale měla pocit, že by se mi koncert mohl líbit. Líbil se mi, ikdyž jsem jen poslouchala. Umělce jsem bohužel nemohla vidět hrát. Vstup se platil a moje předvýplatní hluboko do kapsy bylo přece jen hluboké velmi...
Na jednu stranu mně to mrzí. Byla to benefiční akce a penízky by jistě pomohly potřebným. Nedalo se ale nic dělat. Nakonec jsem na tom byla trošičku výhodněji než ti, co byli přímo v místě konání koncertu a vstupné zaplatili. Krátce po začátku koncertu začalo hrozně pršet. Koncert se konal na vyvýšené platformě u Baťova institutu. K ní stoupá několik schodů a nahoru není vidět. Nevím tedy, zda prostranství pro diváky bylo či nebylo chráněno před deštěm. Prostě všichni, kteří učinili dobrý skutek a zaplatili za vstupné na benefiční koncert, byli velmi krátce po začátku také potrestáni, pokud střechu nad sebou neměli :D.

Hráli skladby od Beethowena. Hned po té první se spustil hrozný déšť a dokonce se začalo i blýskat. Ono se to dalo čekat, protože bylo celý den černo jako v hrobce. Nebyla jsem ve skupince jediná, která doufala v pouhou přeháňku. Zájemců, kteří si z různých důvodů nemohli dovolit (nebo nechtěli) zaplatit se sešlo v "nulté řadě dost :D. Někteří to vzdali hned po prvních větších kapkách. Udělali velikánskou chybu. Patřím mezi hrstku lidí, která se rozhodla vydržet a ten nejhorší slejvák přečkat pod střechou na autobusovém nádraží hned vedle. I odtud bylo dobře slyšet, takže by nepřišli o nic. Jejich škoda. Nedalo se jít ani do průchodu u galerie (komplex galerie a knihovny je propojen právě oným betonovým pláckem). V průchodu stál totiž stolek se vstupenkami. Museli jsme se tedy, my neplatiči spokojit s neútulným nádražím. Tam jsme přečkali tu největší kalamitu doprovázející letní bouřku.

Když se nad tím zamyslím, ta bouřka dala vážné hudbě úplně jiný kabátek. Mělo to takový zvláštní šmrnc. Hromy a blesky jakoby vnímaly, co se děje na jevišti a chtěly se nadrzo vtěsnat do notových partů. Vážná hudba tak najednou získala úplně nový rozměr a styl! Moc mně to bavilo. Hned, jak se déšť rozhodl začít ustávat, přeběhla jsem zpátky pod dějiště a zády se přitiskla k budově galerie. Nahoře je malá stříška, která mně dokázala alespoň trochu schovat. Odnesly to pouze nohy v plátěných balerínkách. Byl to opravdu nádherný zážitek i takhle. Příště půjdu zase a už teď se moc těším. Vybavím se pro jistotu alespoň deštníkem :).

Lea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama