TOPlist

Zkracovat víkendy zakázáno

23. dubna 2016 v 16:06 | Lea |  Life (úvahy, vzpomínky...)
Každý víkend mně časně ráno (dobře, tak je to asi kolem deváté) vytrhne ze sna sousedčin vysavač. Bydlím uprostřed mezi dvěma byty. Jedna ze sousedem dělá výše popsaný problém skutečně s železnou pravidelností. Ta druhá je buď nesmírně tichá anebo není doma. Když se ovšem v sobotu ráno obě vyskytují doma, jakoby obě domluvené proti mně, vysávají.

Když se mi tedy zdá v sobotu těsně před probuzením sen o tom, že seču trávu a vedle mně stojí někdo, kdo tluče na buben, obvykle už tuším a pomalu otevřu oči. Sen se rozplývá a ze sekačky se stává zmíněný hučící vysavač a neidentifikovatelné zvuky, jako když někdo demoluje byt. To asi soused opravuje koupelnu - počtvrté od začátku roku. Opravdu by to nepočkalo do odpoledních hodin, kdy budou všichni hore?

Vyznavače víkendových úklidů já nikdy nepochopím. Chápu, že přes týden na to třeba není čas. Ale vždycky se to dá nějak udělat.
Prozradím vám, jaký jsem si našla systém, abych se o víkendech mohla na všechno vykváknout a dělat jen to, co mně baví.
V první řadě je třeba porovnat si, kolik volného času máte v pracovním týdnu a kolik ho máte o víkendu. Ta druhá hodnota bude předpokládám vyšší, páč o víkendu většinou nemusíte do práce. Ve všední den, kdy je kromě zaměstnání třeba lítat po úřadech, po doktorech a tak dále mi vybude hodinka jen pro sebe (maximálně dvě). Tuto časovou veličinu záměrně investuji do úklidu a to už od středy. Nejpozději v pátek večer mám poklizeno a navařeno. Víkend mám tak ve znamení absolutní pohody a nestresuji se tím, že mám zítra vysávat, utírat prach...

...takže v sobotu mně v brzském dopoledni probudí sousedka svým syndromem krajského hygienika Smějící se . Na druhou stranu, ono je nakonec dobře, že vedle ní bydlím - čím dřív stanu, tím více koníčkům se stihnu věnovat. Vstávám, spáchám hygienu a uvařím si první ranní kávu (do jedné nohy). Nevím proč, ale tento okamžik po probuzení mám ze všeh nejradši. Začíná s ním nový den a já jsem zvědavá, co nového přinese.
S kávou se vracím zpět do pelíšku, kde si obvykle čtu nebo dokoukávám film, u kterého jsem včera večer usnula (jsem prostě klasik :D). Příběh mně vtáhne do děje tak, že kafe dopíjím nakonec studené. To mně namíchne a jdu zjednat nápravu uvařením druhé kávy (do druhé nohy). U druhé kávy důsledně hlídám její teplotu a snažím se ji vypít teplou. Při ní surfuji na netu a kontroluji Facebook, abych věděla, komu se co přes noc zadařilo. Která kamarádka byla na plese v přebnádherných šatech. Který kamarád zapíjel narozeniny tak, že usnul na dětské houpačce na zahradě. Kolik zoubků vyrostlo synáčkům a dceruškám od kamarádek, které již stihly založit rodinu... No raději si přečtu tohle jak drby ze showbyznysu, jejihž aktéry kolikrát ani neznám.
Surfing na netu souvisí většinou s aktuálním dnem. Chci-li jít na výstavu nebo koncert, ověřuji si poslední informace. Chci-li odpoledne na delší vycházku, koukám se na mapy. Anebo chci zkusit nějaký nový moučník (péct jsem si nezakázala, jelikož peču ráda a baví mně to) a tak hledám řešení, jak budu koláč či dort tvarovat a zdobit. Zásadně žádné pracovní resty přes net!

Také zvířata vyžadují pozornost, takže touto dobou vedu rozpravy s Pepíčkem nebo vypouštím osmáky k pomazlení proběhnutí po gauči.

Kolem jedné si dopřávám bohatý oběd. Po jídle následuje čtecí siesta nebo se věnuji antistresovým omalovánkám či jiné umělecko-výtvarné činnosti. Antistresové omalovánky mně pohltily velmi! Je to super relax! Mám-li psavou náladu, píši. Večer patří podle nálady buď zábavě někde v baru s přítelem/přáteli (na diskotéky mně to už moc netáhne) anebo koukám na filmy s miskou popcornu a sklenkou dobrého vína.

Neděle pak vypadá obdobně, avšak se snažím, aby se na všechny mé oblíbené činnosti dostalo. Jsem poslední dobou hrozně akční člověk, takže mi to kolikrát nevyjde. Snaha ale je vždy a to se cení, no ne Usmívající se ?

Krásné prožití (nejen tohoto) víkendu všem!

Lea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama