TOPlist

AISA - průzkum trhu z domova

25. září 2015 v 16:36 | Lea
Práce pro firmu AISA byla mojí první zkušeností s brigádami po internetu. Pro společnost zabývající se výzkumem trhu pracuji již od roku 2010 a nemohu o ní mluvit a psát jinak než pozitivně. Nikdy nebyl problém s vyplácením mezd, ani jiné vážné problémy. Nyní se pokusím shrnout alespoň to nejdůležitější a zhruba popsat, jak práce probíhá.

Jedná se o společnost, která platí za vyplňování dotazníků. Nemusíte si vůbec nic pořizovat ani platit žádný vstupní poplatek. Jediné, co potřebujete je možnost připojení k internetu ať už doma anebo třeba v knihovně, ve škole, v práci...

Práce probíhá ve vaší osobní sekci na webových stránkách společnosti, kde spravujete i svůj vlastní profil respondenta. Není potřeba stahovat žádnou aplikaci (když nepočítám aktualizace webového prohlížeče. Zde najdete také své dotazníky (chodí asi 2× až 4× do týdne, jak kdy) a informace o finančním ohodnocení. Na nový dotazník a termín vyplnění, vás vždy upozorní SMS zpráva. Pokud nedostanete zprávu o novém projektu delší dobu, nebojte nezapomněli na vás. Jen možná nejste vhodný respondent, čili neodpovídáte cílové skupině, kterou zrovna potřebují.

Za vyplněný dotazník dostanete od 20 do 100,- Kč nebo i více (zavisí na délce a náročnosti dotazníku). Ten nejkratší dotazník trvá vyplnit kolem 5-10 minut. U téch nejdelších můžete naopak strávit i hodinku. Já osobně jsem se párkrát dostala i do projektů, které trvaly třeba týden a musela jsem denně vyplnit krátký dotazník a shrnout celý aktuální den (co jsem jedla, kolik času jsem strávila na cestě do práce, co jste kupovali a v jakém obchodě...atd.).

Minimální věková hranice je 15 let avšak platí, že u zájemců do 18 let je nutný souhlas zákonného zástupce. Dále je třeba mít české či slovenské občanství.

Vyplňovat může celá rodina (domácnost) ve které žijete. Stačí je zaregistrovat spolu s vámi.

Mzda se vyplácí 2× ročně na bankovní účet a to v lednu a v červenci, vždy se proplácí půlrok. NIKDY se mi nestalo, že by výplata nepřišla.

Doporučení nových zájemců je odměňováno částkou 50,-Kč.

A teď Vám popíši postup registrace:
Po odeslání vašeho emailu s osobními údaji Vás předregistruju (anebo se můžete zaregistrovat sami, viz odkaz níže) vás společnost kontaktuje, (někdy to trvá i přes měsíc z důvodu velkého zájmu uchazečů) a ujistí se, že máte opravdu zájem o spolupráci.
Projdou s vámi osobní údaje, to znamená jméno, příjmení a bydliště. Potom vám poštou příjde Dohoda a list, do kterého můžete kromě sebe zapsat třeba partnera nebo tchýni, kteří s vámi žijí v jedné domácnosti a mají také zájem se výzkumů účastnit.
Vyplníte údaje a list pak odešlete zpět společnosti. Když jsem tenhle krok učinila roku 2010 já, neplatila jsem za odeslání zpětného dopisu nic. Vše hradila firma. Nevím jak je to teď.
Po odeslání registračního listu vám příjde už potvrzení o úspěšné registraci s přhlašovacími údaji do vaší osobní sekce Po přihlášení pak vyplníte dva úvodí dotazníky a poté jste už 100% zaregistrováni! Nyní již jen čekáte na dotazníky, které budou pravidelně přicházet. To už je opravdu úplně vše.

Pokud chcete abych vás zaregistrovala já, pošlete mi jako zprávu autorovi:
  • Vaše jméno a příjmení
  • Váše e-mailová adresa

Těším se na vaši případnou spolupráci Mrkající.

ODKAZY:

Registrace:

Aisa:

Lea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama